Posiedzenie Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Rzeczpospolita Polska
Dofinansowane przez Unię Europejską

W dniu 12 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, podczas którego omówiono perspektywy i kierunki rozwoju ekonomii społecznej na Podkarpaciu. Wybrano również nowych członków i nowe członkinie Komitetu oraz czterech grup roboczych, w tym grupy poświęconej usługom społecznym.

W spotkaniu wziął udział Michał Bargielski – członek zespołu badawczego projektu „Premia społeczna” i ekspert z Fundacji Fundusz Współpracy. W swoim wystąpieniu przedstawił główne założenia mechanizmu „Premii społecznej”, co zapoczątkowało dyskusję na temat strategicznej współpracy w zakresie rozwoju lokalnych usług społecznych.

Jerzy Jęczmienionka, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, zaprezentował główne wyzwania i zagadnienia, z jakimi przyjdzie się zmierzyć sektorowi ekonomii społecznej w najbliższych latach. Następnie Katarzyna Olechowska-Sadowska, Kierowniczka Wydziału Integracji Społecznej EFS w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie, przedstawiła możliwości finansowania inicjatyw związanych z ekonomią społeczną w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Tomasz Sieńko, Wiceprezes Stowarzyszenia „Dobry Dom”, zaprezentował działalność ZAZ Stowarzyszenia Dobry Dom, który prowadzi pracownie gastronomiczne, stolarskie, wikliniarskie oraz szerokie spektrum działań wspomagających te branże. Uczestnicy spotkania oraz zaproszeni eksperci odwiedzili te miejsca, aby zobaczyć, jakie prace i czynności wykonują na co dzień osoby z niepełnosprawnością oraz jakie rodzaje działalności pozwalają utrzymać się podmiotom reintegracji społeczno-zawodowej.

Kolejne posiedzenie Komitetu planowane jest na VI kwartał br.

Zyskaj pewność,
że nic Cię nie ominie!

Zapoznałam/em się z treścią Polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania newslettera*
*pole wymagane