Umowa podpisana – oficjalnie startujemy!

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Rzeczpospolita Polska
Dofinansowane przez Unię Europejską

“Premia społeczna” oficjalnie wystartowała! 29 marca 2024 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisało z Fundacją Fundusz Współpracy, realizatorem Premii, umowę o dofinansowanie tego pilotażowego przedsięwzięcia.

Dzięki “Premii społecznej” jednostki samorządu terytorialnego będą mogły zwiększyć budżet, jaki przeznaczają na usługi społeczne zlecane podmiotom ekonomii społecznej specjalizującym się w tej dziedzinie. Uzyskanie dofinansowania będzie możliwe na drodze konkursu grantowego prowadzonego przez Fundację Fundusz Współpracy. Otwarcie naboru planujemy w połowie 2024 roku. Mamy do przyznania co najmniej 250 grantów dla gmin i powiatów o wartości 25% wartości zlecanej usługi każdy (wnioskowana kwota nie może jednak przekroczyć 350 tys. zł).

W tym momencie przede wszystkim opracowujemy dla Was dokumentację konkursową oraz budujemy generator wniosków, planujemy program i trasę spotkań informacyjnych w całej Polsce, a także tworzymy zespół ekspertów i doradców z zakresu usług społecznych i ekonomii społecznej, którzy będą z nami oraz naszymi Grantobiorcami współpracować w ramach Premii.

W najbliższych tygodniach przedstawimy Wam:

  • harmonogram tegorocznego naboru wniosków o grant,
  • dokumentację konkursową Premii,
  • harmonogram i trasę spotkań informacyjnych w miastach wojewódzkich,
  • ofertę szkoleniowo-doradczą dla Grantobiorców.

Z pewnością wiosna, niezależnie od pogody, będzie dla Premii bardzo gorącym okresem!

Zyskaj pewność,
że nic Cię nie ominie!

Zapoznałam/em się z treścią Polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania newslettera*
*pole wymagane