Bezpłatne szkolenia dla samorządów

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Rzeczpospolita Polska
Dofinansowane przez Unię Europejską

Zapraszamy samorządy z całej Polski do udziału w bezpłatnych szkoleniach, które pomogą Wam sprostać wyzwaniom współczesnej polityki społecznej, a także ułatwią rozwój usług społecznych i wdrażanie skutecznych rozwiązań na poziomie gmin i powiatów.

Dla kogo są szkolenia?

Nasza oferta jest skierowana do gmin i powiatów oraz ich jednostek organizacyjnych, takich jak CUS, OPS, MOPR czy PCPR. Każda jednostka może zgłosić dwóch swoich przedstawicieli.

Jaka jest tematyka szkoleń?

TEMAT I. Planowanie usług społecznych
Celem szkolenia jest projektowanie systemu usług społecznych na poziomie gminy/powiatu w oparciu o przeprowadzoną pogłębioną diagnozę potrzeb, analizę interesariuszy oraz danych zastanych (dokumenty strategiczne, dane statystyczne itp.). Przedstawimy także sposoby mobilizowania i angażowania mieszkańców w tworzeniu oferty usług społecznych.

TEMAT II. Realizacja usług społecznych
Celem szkolenia jest identyfikacja lokalnych zasobów i podmiotów ekonomii społecznej, którzy realizują lub mają gotowość/potencjał do realizacji usług społecznych. Pokażemy jak budować i rozwijać współpracę lokalną, w tym w oparciu o partnerstwo na rzecz rozwoju usług społecznych. Przedstawimy także sposoby kontraktowania usług społecznych w oparciu o Ustawę o Pożytku Publicznym i Wolontariacie oraz PZP.

TEMAT III. Kapitał społeczny w rozwoju lokalnych usług społecznych
Celem szkolenia jest przedstawienie założeń deinstytucjonalizacji oraz rozwoju środowiskowych usług społecznych. Wskażemy sposoby na budowanie dialogu i komunikacji z mieszkańcami pozwalające na poznanie ich potrzeb w kontekście usług społecznych oraz wpływających na poczucie bezpieczeństwa i tożsamości. Zastanowimy się także wspólnie jak badać skuteczność, użyteczność i jakość świadczonych usług społecznych przez podmioty ekonomii społecznej.

Gdzie i kiedy odbywają się szkolenia?

Szkolenia odbędą się w różnych terminach i lokalizacjach w całej Polsce. Ich szczegółowy harmonogram zostanie opracowany w oparciu o zgłoszenia, a realizacja zaplanowana jest od lutego 2025 do marca 2026. Proponowane terminy podane są wewnątrz formularza rekrutacyjnego (link poniżej).

Jak się zapisać na szkolenie?

Rejestracja jest szybka i prosta, a cały proces przebiega w dwóch etapach.

ETAP 1

ETAP 2

  • Poznajemy Twoje preferencje i potrzeby
  • Wybierasz temat szkolenia, preferowany termin oraz lokalizację, wypełniając formularz zgłoszeniowy
  • Etap trwa do 27 stycznia 2025 r.
  • Do 3 lutego 2025 r. otrzymasz link z zaproszeniem do rejestracji
  • Przekazujemy Ci szczegóły organizacyjne dotyczące konkretnego szkolenia
  • Potwierdzasz swój udział
 

Po zakończeniu II etapu otrzymujesz e-mail z potwierdzeniem, które gwarantuje miejsce na szkoleniu.

Rejestracja
Nie czekaj – zgłoś się już dziś i zadbaj o przyszłość swojej społeczności!
Kontakt do Organizatora

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z osobami wskazanymi z ramienia organizatorów:

Zyskaj pewność,
że nic Cię nie ominie!

Zapoznałam/em się z treścią Polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymywania newslettera*
*pole wymagane